2002 yılında sektörde ilk çalışmaya başladığımdan bugüne yaklaşık 60’a yakın firmanın web sitesini tasarladım. Ancak benim web tasarımı teriminden kastım sadece görsel tasarım değildir, çözüm tasarımıdır. Çalışma adımlarım kısaca; şirketin ihtiyaçlarının tespit edilip, süreci tasarlamak ve planlamak, şirketin kurumsal kimlik eksikliklerinin giderilmesinin ardından (logo ve kurumsal kimlik tasarımı), bu kimliğe paralel web sitesinin görsel tasarımı, gerekli verileri toplayacak ve raporlayabilecek veritabanının tasarımı, verileri işleyecek kodlamaların yapılması ve anahtar teslimi çözümün müşteriye gerekli eğitimlerle birlikte teslim edilmesidir.

Ancak bir projenin yayına alınması projenin tamamlandığı anlamına kesinlikle gelmez. Ziyaretçi istatistikleri toplanır. Müşteriyle belirli periyotlarda paylaşılır. Hedefe varış için gerekli analizler ve bu analizlerin neticesinde gerekli güncellemeler ve eklentiler projeye uygulanır. Web sitesi projesi istenen geri dönüşleri elde edinceye kadar bu süreçler devam eder ve sonuçta başarı müşteri ve web tasarımcısının ortak başarısıdır.

Siz de bu yaklaşımla size hizmet sunacak freelance profesyonel web tasarım ve geliştirme uzmanı arıyorsanız, aşağıdaki kategorilerden sizler için seçtiğim güncel çalışmalarımı inceleyebilir ve bana irtibat bölümünden ulaşabilirsiniz.