GÜNÜMÜZDE E-PAZARLAMA

Elektronik Pazarlama aslında günümüz ekonomisinde Türkiye’nin en çok ihtiyaç duyduğu pazarlama modellerinden birisi. Çünkü gelişen Google teknolojileri sayesinde kaynak yönetimi en verimli şekilde gerçekleştirilebiliyor. Adım adım yaratılan projenin işleyişi izlenip, hedef kitleye ulaşma yöntemlerinizi değerlendirebiliyorsunuz. Türkiye’de birçok firma için e-marketing yada tam Türkçe’siyle elektronik pazarlama karışık bir kavram gibi gözükse de, çoğu firma elektronik pazarlama ile pazar payını genişletmenin ayrıcalığını yaşıyor ve elektronik pazarlamada sektörel rekabet gün geçtikte artıyor.

E-MARKETİNG KAMPANYASINI NASIL YÖNETEBİLİRİM?

Bu tırmanan rekabet ortamında ise kaynakları etkin yönetmek gittikçe zorlaşmakta. Peki bu durumda ne yapacaksınız? 7/24 tüm zamanınızı e-pazarlama için ayırdığınız bütçeyi yönetmekle mi geçireceksiniz? Elbette ki hayır. Bunun için en ideal çözüm bir SEM (Search Engine Marketing – Arama Motorlarında Pazarlama) ajansı ile çalışmak.

EKOL LOJİSTİK E-MARKETİNG PROJESİ

Ekol elektronik pazarlama projesi
Can Kırcan, Rıza Sırman, Tuğer Akkaya

Bu bilgiler dahilinde şu anda da tam zamanlı web yazılım uzmanı olarak çalıştığım Ekol Lojistik için ekip arkadaşım Tuğer Akkaya ve projemizin sorumlusu Ekol Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Can Kırcan ile birlikte, lojistik sektöründe ilk olan bir projeye imza attık. Ekol Lojistik’in bazı hizmetlerini inceleyip bunları ürünleştirdik ve ürünler için kampanyalar tasarladık. Her kampanya için ise ayrı iniş sayfaları içeren bir e-pazarlama sitesi tasarladık. Ardından bu sitenin Google araçlarıyla paralel çalışmasını sağladıktan sonra, arama motorlarından daha etkin şekilde hedef kitleye ulaşmak için Türkiye’nin bence en uzman kadrosu olan MoreClick ile anlaştık. Yakaladığı başarı ile projemiz Webrazzi tarafından en başarılı e-marketing kampanyası seçildi.

Siz de ürün ve hizmetlerinizi internet üzerinden pazarlayıp satışlarınızı arttırabilirsiniz. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak için bana irtibat bölümünden ulaşabilirsiniz.