1981 Bursa Yenişehir doğumluyum. Orta öğrenimimi Yenişehir Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi‘nde tamamlayarak sevgili hocam Cüneyt Avşar’dan sağlam bir İngilizce temeli aldıktan sonra, eğitimime Bursa Ali Osman Sönmez Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar Donanım bölümünde devam ettim. Bu yıllarda donanım ve programcılıkla tanışmamın yanında, yaptığım stajlarda donanım temellerimi güçlendirip, Türkiye’ye internetin gelmesiyle birlikte ben de internetle tanışmış oldum ve bilgisayar dünyasına karşı olan vizyonum daha da genişledi.

Web Tasarımına İlk Adımım

Lise yıllarında ilk web sayfalarımı tasarlamamın ardından, eğitimime Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksekokulu Bilgisayar programcılığında devam ettim. Bu yıllarda daha çok web tasarımı ve tasarım kodlamasına yani HTML ve CSS bilgimi geliştirmeye yöneldim. Okulun bitimine doğru İzmir’de Saatkulesi.net‘te yaptığım staj ile profesyonel web tasarımına başladım. Staj süresinde edindiğim deneyimin ardından Türkiye’nin o zaman en çok ziyaret edilen sitelerinden olan Gazeteler.com, Bedava.org gibi projelerde rol aldım.

Web Programcılığına Başlangıcım

Ege Üniversitesi‘ndeki eğitimimi tamamlamamın ardından, dikey geçiş sınavı ile Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazandım. Bu yıllarda dinamik içerik içeren sitelerin gelişimi beni de etkilemişti ve ben de profesyonel gelişimime ASP.Net öğrenerek devam ettim. Bitirme projesi olarak ekip ve ev arkadaşım Ahmet Tuna Keleş ile hazırladığımız online oyun projesi mezuniyet dönemimizin en iyi projeleri arasında yer aldı.

Profesyonel İş Hayatım

Akademik eğitimimi tamamlamamın ardından vatani görevimi yerine getirerek, kariyerime engelsiz devam etmek istedim. Askerlik dönüşü Ekol Lojistik‘te iş hayatıma başlayıp, bir dönem ara vererek Media Empire reklam ve iletişim ajansında üretkenliğimi kullandım. Şu an tekrar Ekol Lojistik’te iş hayatıma devam etmekteyim ve boş zamanlarımı yine web ile ilgili projeler yaparak ve kobi siteleri tasarlayarak değerlendiriyorum.

Start typing and press Enter to search