Jquery Grafik Eklentisi

 In Eklentiler, Javascript, Jquery
chart

chart

Önceleri elde ettiğiniz istatistiki bilgileri bar chart, pie chart gibi grafikler ile listelemek önceden hem daha zordu hem de çok maliyetliydi. Çok net hatırlıyorum. Yazdığım bir anket istatistikleri sayfası için grafiklerle chart hazırlayacak bir eklentiye ihtiyacım olmuştu, bunu yapan bir ASP.NET kontrolü bulmuştum ve lisansı 3000 dolardı. Ayrıca her ürettiği grafiği .png formatında sunucuda saklıyor hosting alanını gün geçtikçe tüketiyordu.

Gelişen JQuery teknolojisi ile artık grafikler ile chartlar oluşturmak çok kolay ve çok ucuz. Geçtiğimiz günlerde yine bir charta ihtiyacım oldu, en iyi Jquery chart eklentilerini araştırdım ve en gelişmiş, kullanımı en kolay ve özelleştirilebilir eklentiyi sizinle paylaşmak istedim.

http://www.highcharts.com adresinden indirebileceğiniz eklentinin kişisel kullanımı ücretsiz. Ticari kullanım lisansı ise sadece 80 dolar. Demo sayfalarından da ne kadar çeşitli ve fonksiyonel chartlar, grafikler üretebileceğinizi inceleyebilirsiniz. Alternatif eklentiler araştırmanızda elbette ki fayda var. Ancak büyük bir olasılıkla bu eklenti bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. API’sini incelemenizi de öneririm. Çok fazla geliştirilebilir, özelleştirilebilir özellikleri mevcut

Recommended Posts
Showing 7 comments
 • doğan sezgin
  Cevapla

  teşekkürler Rıza kardeş…

 • doğan sezgin
  Cevapla

  bu arada bana backling göndermişssin evyallah 🙂

 • erhan
  Cevapla

  teşekkürler.


  doğan sezgin:

  bu arada bana backling göndermişssin evyallah

 • Rıza Sırman
  Cevapla

  Rica ederim 🙂

 • ersan
  Cevapla

  Ellerine Sağlık Kardeş Sürekli Takipteyim

 • Oxxoa.com
  Cevapla

  Ellerinize sağlık

 • Web Tasarım Ajansı
  Cevapla

  Ellerine Sağlık Kardeş

Leave a Comment


*

Start typing and press Enter to search

twitter