Türkçe SI Contact Form

 In WordPress

SI Contact Form belki de wordpress eklentileri arasında en iyi irtibat veya iletişim formu plugin’i diyebiliriz. Ancak siteniz türkçe ise bu eklentiyi yüklediğinizde göreceksiniz ki bir kaç bölüm hala ingilizce olarak kalmış. Ben de bu ingilizce sürümü elden geçirdim ve size türkçe çeviri hatası olmayan bir SI contact form hazırladım. Ancak bu sürümde bazı kelimeler mo veya po sözlüklerine bağlanmadığı için ben bunları statik olarak değiştirdim. Bu şu anlama geliyor. Eklentinin bir üst sürümü çıktığında ve siz otomatik update aldığınızda türkçe düzeltmelerde tekrar sorun yaşanabilir. Bu gibi durumlarda bana yazarsanız veya web sitemi tekrar ziyaret ederseniz, yine güncel türkçe sürümü indirebilirsiniz.

Şu an geçerli sürümü indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:
SI Contact Form Türkçe

Ayrıca formun altındaki ve Powered by bilmem ne tarzındaki rahatsız edici etiketi de kaldırdım. Bunun için si-contact-form-display dosyasının 402. satırındaki

if ($si_contact_opt[‘enable_credit_link’] == ‘true’) {

olan kodu

if ($si_contact_opt[‘enable_credit_link’] != ‘true’) {

şeklinde değiştirerek gerçekleştirebiliyorsunuz. Yine de benim copyright’a saygım vardır diyenler, bu kodu eski haline getirip kullanabilirler.

Afiyet olsun…

Recommended Posts

Leave a Comment


*

Start typing and press Enter to search